Stomatolog Toruń

Dodano: 4 lata 6 miesięcy temu

Chirurgia twarzowo-szczękowa to dziedzina medycyny, łączącej ze sobą części składowe medycyny ogólnej, chirurgii stomatologicznej i plastycznej. Zajmuje się leczeniem chorób jamy ustnej także zębów, szczęki, tkanek miękkich oraz twarzoczaszki.

Na oddział chirurgii szczękowej trafiają skomplikowane przypadki, takie jak uszkodzenia lub odkształcenie jamy ustnej. Dotyczy to także kuracji długotrwałych stanów zapalnych oraz usuwania zębów, eliminacji wad zgryzu, czy aplikowania implantów.

Chirurg szczękowo-twarzowy, to nie jest lekarz dentysta. Mają podobny zakres pracy, ale to dwie odrębne dziedziny zabiegowe. Dział stomatologiczny trudni się naprawą wyłącznie w obrębie jamy ustnej. Natomiast chirurgia szczękowa obejmuje leczenie w obrębie twarzowej części czaszki, a zatem jest bardziej rozległym pojęciem.

Endodonta, jaki podejmuje leczenie kanałowe, używa mikroskopu, dzięki któremu zabieg jest całkowicie precyzyjny. Dzięki zastosowaniu mikroskopu endodonta może uważnie obejrzeć nadpsutą przez bakterie zębową miazgę i ocenić, jaką część zęba będzie musiał wyczyścić.

W wypadku, kiedy sytuacja jest rozwinięta, warto zastanowić się nad zastosowaniem leczenia kanałowego. W przeciwnym razie ostatnim sposobem będzie całkowita ekstrakcja zęba. Pustkę po usuniętym zębie trzeba jak najszybciej wypełnić, by uniknąć kolejnych dolegliwości jamy ustnej. To niestety oznacza nowe koszty – przez potrzebę zakupu protezy lub wstawienia implantu.

Zapraszamy do gabinetów w ToruniuGabinet Stomatologiczny Toruń Rubinkowoul Heleny Piskorskiej 1587-100 Toruń

Gabinet Stomatologiczny Toruń Centrumul Szosa Chełmińska 1687-100 Toruń

Podobne wpisy

Komentarze

Stomatolog Toruń
Adres strony:
Wyświetleń:
1760
Kliknięć:
0
Wizyt:
388
Region:
Kujawsko-pomorskie
Miasto:
Toruń